Slide 1
TECHNOLOGIE VICTRON

Maximální využití veškeré vyrobené energie

Slide 1
TECHNOLOGIE VICTRON

Maximální využití veškeré vyrobené energie

 

VICTRON ESS

Hybridní systém Victron ESS (Energy Storage System) umožňuje:

  • napájení domu z právě vyrobené sluneční energie 
  • ukládání vyrobené nevyužité sluneční energie do baterie pro pozdější využití
  • plnohodnotné napájení domu z baterie v případě výpadku elektrické distribuční sítě 

 

CO JE TO HYBRIDNÍ SYSTÉM?   

Hybridní systém dokáže využívat a kombinovat energii z několika zdrojů současně

Energie ze slunce: V případě dostatečného množství sluneční energie jsou v reálném čase napájeny všechny el. spotřebiče v domě výhradně ze solárních energie. Pokud je množství vyrobené energie vyšší, než aktuální spotřeba domu, nabíjí se současně i baterie. Energie uložená v baterii je připravena pro pozdější využití.

Energie z baterie: Pokud výroba energie z fotovoltaických panelů nestačí pro napájení spotřebičů v domácnosti, je využita také energie uložená v baterii. Po západu slunce napájí celý dům energie uložená v baterii. Baterie by měla být schopna napájet celý dům alespoň přes noc. Kapacita baterie se navrhuje individuálně dle potřeb každého domu.

Energie z distribuční sítě: Jestliže není množství vyrobené energie ze slunce dostatečné, začne systém VICTRON využívat také energii z distribuční sítě. Vždy se však snaží primárně o využití vyrobené energie nebo energie uložené v baterii. Možná je samozřejmě také kombinace všech těchto zdrojů: sluneční energie, energie z baterie i energie ze sítě. 

 

 

VÝHODY HYBRIDNÍHO SYSTÉMU VICTRON ENERGY ESS

Možnost posílat přetoky nevyužité energie do sítě nebo naopak zamezit posílání přetoků do sítě. Pokud Vám distributor povolí posílání přetoků vyrobené energie do sítě, pak máte možnost tuto energii prodat nebo (v budoucnu po schválení zákona o komunitní energetice) poslat tuto energii na konkrétní adresu. V případě, že Vám distributor přetoky neschválí, dokáže systém Victron tyto přetoky eliminovat.

Vhodný pro trvalé napájení všech druhů spotřebičů, např. lednice, klimatizace, tepelná čerpadla, ruční nářadí, plynové kotle, oběhová čerpadla s regulací výkonu i citlivou elektroniku. Sinusový průběh má také napětí ve veřejné distribuční síti a tedy i v našich domovních zásuvkách. Měniče se sinusovým průběhem se vyznačují kvalitním dílenským zpracováním.

Maximální efektivita využití vyrobené energie. Systém je schopen rozdělit vyrobenou energii přesně podle aktuální potřeby jednotlivých fází. Díky tomu je veškerá vyrobená energie zcela využita. Zbývající nevyužitou energii uloží do akumulátoru pro pozdější využití.

Zvládne vysoký výkon a dokáže pokrýt také krátkodobé špičkové výkony i v ostrovním režimu.

Akumulace přebytků energie do teplé vody. Systém Victron dokáže případné přebytky vyrobené energie využít k ohřevu vody v zásobníku TUV nebo akumulační nádoby.

Systém zvládne pracovat v plném ostrovním režimu (bez distribuční sítě) a zajišťuje napájení celého domu. Doba ostrovního režimu je dána:

  • aktuálním množstvím vyrobené sluneční energie
  • kapacitou baterie
  • aktuální spotřebou energie domu


Při výpadku elektrické sítě dojde k okamžitému přepnutí napájení a nahrazení energie z FVE. Nedojde tak k přerušení provozu zapnutých spotřebičů. Například při práci na PC nepřijdete o neuložená data.

Systém je možno kdykoliv rozšířit. Pokud se rozhodnete pro zvýšení výkonu fotovoltaického pole, měniče nebo kapacity akumulátoru, je možno to kdykoliv zrealizovat.

Vzdálený dohled díky modulu Cerbo GX a Victron portálu uvidíte, jak Vaše FVE funguje, množství vyrobené, spotřebované  a uložené energie. Servisní firma může systém vzdáleně diagnostikovat a optimalizovat.

Špičková technologie s nejlepšími technickými parametry, kvalitou a spolehlivostí = perfektně sladěný systém. Více než 46 let vývoje a inovací v oblasti autonomních energetických systémů zajišťuje společnosti Victron energy a jejím systémům bezkonkurenční reputaci.

ENERGIE. KDYKOLIV. KDEKOLIV.

Top